Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Niedziela, 03 marca 2024
Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
pochmurno
6°C

Trwa modernizacja oczyszczalni ścieków w Gołaszewie

 

W związku z intensywnym rozwojem zabudowy mieszkaniowej w miejscowości Gołaszewo Samorząd Gminy Kowal podjął działania związane z inwestowaniem w istniejącą infrastrukturę wodno – kanalizacyjną. W 2022 roku przystąpiono do opracowania dokumentacji projektowej  przewidującej możliwości zwiększenia ilości ścieków dostarczanych do oczyszczalni ścieków w Gołaszewie. Analiza projektowa  uwzględniła  wzrost liczby budynków podłączonych do istniejącej sieci kanalizacyjnej, budowę nowej sieci kanalizacyjnej w m. Gołaszewo oraz wzrost  ilości ścieków dowożonych z przydomowych oczyszczalni ścieków i zbiorników bezodpływowych  z terenu gminy Kowal. W roku 2023 rozpoczęto modernizację obiektu oczyszczalni z wykorzystaniem środków zewnętrznych. Na to zadanie Gmina Kowal otrzymała dotację w ramach programu ,,Polski Ład” w wysokości 95 %. Koszt inwestycji to ok. 4 mln 195 tys. zł.  (Etap I i Etap II).  Planowane uruchomienie nowego segmentu oczyszczania to czerwiec- wrzesień 2024.


 

Galeria zdjęć

oczyszczalnia Gołaszewo (1) oczyszczalnia Gołaszewo (3)
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.