Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Niedziela, 03 marca 2024
Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
pochmurno
6°C

Kolejna umowa na drogi podpisana

W dniu 31 stycznia 2024 r. w siedzibie Urzędu Gminy Kowal została podpisana umowa w ramach zadania pn. ,,Przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Kowal – Etap II”. Wykonawcę reprezentował Prezes DROGTOMu Tomasz Jakubowski, Gminę Kowal – Wójt Stanisław Adamczyk, przy kontrasygnacie Skarbnika - Krystyny Kurzawskiej oraz Zastępca Wójta Aneta Kwarcińska. Przedmiotem umowy jest przebudowa dróg gminnych w miejscowościach: Dąbrówka, Dębniaki, Dobrzelewice, Kępka Szlachecka, Grabkowo, Nakonowo, Przydatki Gołaszewskie, Strzały, Więsławice Parcele, Unisławice, Gołaszewo. Zadanie będzie realizowane na 24 odcinkach o łącznej długości 16,5 km.

Koszt realizacji zadania to 6 303 584,40 zł, wartość dofinansowania wg wstępnej promesy inwestycyjnej przyznanej Zamawiającemu przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych wynosi 6 000 000,00 zł

W ramach zadania zaplanowano:

- wykonanie nawierzchni dróg w technologiach z betonu asfaltowego oraz podwójnego utrwalenia grysem i emulsją asfaltową

- wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego na istniejącej nawierzchni

- wykonanie umocnionych poboczy

- wykonanie odbudowy istniejących rowów przydrożnych

- wykonanie drogowych barier ochronnych

- zakup i montaż progów zwalniających

- przebudowa lub budowa zjazdów publicznych i indywidualnych

Termin wykonania zadania do 30 września br.

DSC07906 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.