Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 28 maja 2024
Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
słonecznie
14°C

Nowy samochód w Gminie Kowal przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych

Gmina Kowal dokonała zakupu fabrycznie nowego samochodu osobowego Renault Trafic, zwanego „mikrobusem”, który w wersji standardowej jest samochodem 9-cio miejscowym, specjalnie przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym na wózkach inwalidzkich.

Samochód wyposażony został w specjalne najazdy z powierzchnią antypoślizgową, pasy mocujące wózek, stopień ułatwiający wsiadanie, ostrzegawcze kierunkowskazy dachowe oraz oznakowanie zgodnie z przepisami o ruchu drogowym (emblematy informujące o przewozie osób niepełnosprawnych).Posiadanie samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych w znacznym stopniu przyczyni się do:

- zapewnienia możliwości profesjonalnego i bezpiecznego transportu dla osób niepełnosprawnych, z dysfunkcją narządu ruchu, w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich,

-umożliwienia osobom niepełnosprawnym wymagającym leczenia specjalistycznego, w tym zabiegów rehabilitacyjnych, dowozu do przychodni i innych jednostek medycznych będących w znacznej odległości od miejsca zamieszkania osób niepełnosprawnych z terenu Gminy Kowal,

-zapewnienia dzieciom niepełnosprawnym bezpiecznego transportu do ośrodków terapii oraz szkół specjalnych zlokalizowanych poza terenem Gminy Kowal,

-umożliwienia osobom niepełnosprawnym przewozu do punktów szczepień przeciwko SARS-Cov-2.

Wartość projektu wynosi 163 644,00 zł, w tym kwota przyznana przez PFRON:88 985,40 zł, pozostałe środki pochodzą z budżetu Gminy Kowal.

 

 

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.