Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Niedziela, 14 lipca 2024
Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
pochmurno
15°C

Konkurs etnograficzny - wydłużenie terminu nadsyłania zgłoszeń.

Szanowni Państwo,

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, we współpracy z Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu oraz Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną, zapraszają do udziału w konkursie „Z kulturą po drodze” – na najlepiej wykonane turystyczne mapy regionów etnograficznych województwa kujawsko-pomorskiego.

Jednocześnie informujemy, że termin nadsyłania prac konkursowych został wydłużony do 13 października br.

Celem konkursu jest promowanie wśród mieszkańców naszego województwa dziedzictwa kulturowego oraz potencjału turystycznego jego regionów etnograficznych, a także kreowanie ich wizerunku jako turystycznego rynku oferującego zróżnicowane, a przede wszystkim dostępne dla odwiedzających atrakcje.

Konkurs jest skierowany do instytucji kultury podległych miastom lub gminom (np. Gminne Ośrodki Kultury, biblioteki publiczne), działających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie, we współpracy z lokalną społecznością, tzw. „ETNO-mapy”, na którą będą naniesione punkty możliwe do odwiedzenia przez turystę, a budujące tożsamość kulturową mieszkańców danego regionu etnograficznego. Z uwagi na dotychczas przeprowadzone działania promocyjne i stopień rozbudowania oferty turystycznej poszczególnych regionów etnograficznych, możliwość ich prezentacji ograniczono do wyboru jednego z siedmiu regionów, tj.: Borów Tucholskich, Kociewia, Krajny, Kujaw, Pałuk, Ziemi Chełmińskiej lub Ziemi Dobrzyńskiej.

ETNO-mapy, wraz z krótkim opisem poszczególnych punktów oraz propozycją programu dwóch jednodniowych wycieczek obejmujących wskazane na „ETNO-mapie” punkty, mają zostać dostarczone do siedziby KPODR w Minikowie do dnia 13 października br. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest również wypełnienie przez mieszkańca gminy minimum 5 ankiet badających potrzebę upowszechniania wiedzy nt. dziedzictwa kulturowego województwa kujawsko-pomorskiego. Po upływie terminu nadsyłania prac Komisja Konkursowa oceni ich rzetelność w kontekście etnograficznym i historycznym, potencjał do wykorzystania w promocji turystyki etnograficznej oraz walory artystyczne. Najwyżej oceniona praca zostanie opracowana przez grafika i przeniesiona do wersji elektronicznej, a także wydrukowana w ilości 300 sztuk i przekazana zwycięskiej instytucji do rozdystrybuowania według uznania. Dodatkowo, w miejscu wyznaczonym przez zwycięską instytucję, zostanie przeprowadzona prelekcja na temat dziedzictwa kulturowego danego regionu etnograficznego oraz możliwości korzystania z jego zasobów do tworzenia produktów turystycznych.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród laureatom odbędzie się 11 listopada br. w Minikowie, podczas imprezy plenerowej „Święto Gęsi na Krajnie”.

Uprzejmie proszę o przekazanie niniejszej informacji do podległych instytucji kultury.

W razie pytań proszę o kontakt.

Za organizację konkursu odpowiada pani Aleksandra Hapka – tel. 693-301-527, e-mail: aleksandra.hapka@kpodr.pl.

Pliki do pobrania:

aneks nr 1 do regulaminu.pdf
Format: pdf, 368.78 kB
aneks nr 2 do regulaminu.pdf
Format: pdf, 259.3 kB
Konkurs etnograficzny 2023 - regulamin.pdf
Format: pdf, 148.14 kB
Z kulturą po drodze - plakat.jpg
Format: jpg, 316.58 kB
Załącznik nr 1 - Formularz zgłoszeniowy.doc
Format: doc, 55.5 kB
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.