Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Sobota, 22 czerwca 2024
Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
pochmurno
20°C

Inwestycje wodno - kanalizacyjne z rządowym wsparciem

W Nakonowie i Dębniakach trwają prace modernizacyjne mające na celu uregulowanie gospodarki wodno – ściekowej etap III. Inwestycja ta realizowana jest dzięki wsparciu z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Gmina Kowal uzyskała na ten cel wsparcie w wysokości 3 767 000,00 zł. Zakres przedsięwzięcia obejmuje budowę :

- dwóch studni głębinowych w Grabkowie

- zbiornika retencyjnego o pojemności 100 m 3 na stacji uzdatniania wody w Nakonowie

- zbiornika retencyjnego o pojemności 150 m3 na stacji uzdatniania wody w Dębniakach

- oraz modernizację oczyszczalni ścieków w Gołaszewie. 

Nowe zbiorniki zwiększą możliwości produkcyjne wody na terenie Gminy Kowal. Władze gminy widząc sukcesywnie rozwijające się mieszkalnictwo jednorodzinne m.in. w miejscowości Gołaszewo Piaski podjęły decyzję o modernizacji oczyszczalni ścieków. W przyszłości umożliwi to rozbudowę kanalizacji sanitarnej. Przebudowa układu technologii oczyszczalni ścieków z wykorzystaniem procesu aktywnego osadu czynnego zwiększy wydajność oczyszczania ścieków oraz usprawni proces oczyszczania ścieków. 

W tegorocznych planach inwestycyjnych jest również budowa kilometrowego odcinka sieci wodociągowej w Dębniakach (Ława).

___

Oczyszczalnia ścieków Gołaszewo

Modernizacja technologii oczyszczania ścieków dowożonych  z zastosowaniem  technologii tlenowego granulowanego osadu czynnego w oczyszczalni ścieków wyniosła 2 mln 200 tys. zł, 95 % tej kwoty sfinansowano z dotacji w ramach programu ,,Polski Ład".

image000000 

Dotacje na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków

Zgodnie z Uchwałą nr XVII/120/2020 Rady Gminy Kowal z dnia 30 listopada 2020 r. w sprawie zasad udzielania dotacji celowej na pokrycie kosztów instalacji przydomowych oczyszczalni ścieków w roku 2023 rozpatrzono  i zrealizowano 9 wniosków.  Subwencja z budżetu Gminy Kowal na dofinansowanie budowy jednej przydomowej oczyszczalni ścieków wynosi max. 2 000,00 zł. 

Galeria zdjęć

DSC01878 DSC01893 DSC01894 DSC01898 DSC01912 DSC01914 DSC01921 DSC09864
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.