Narodowe Święto Niepodległości
11 listopada 2024 r. zarówno na terenie gminy jak i miasta Kowal odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości upamiętniające 106 rocznicę odzyskania przez Polskę wolności. Mieszkańcy, przedstawiciele lokalnych władz, organizacji społecznych oraz zaproszeni goście wspólnie uczcili ten ważny dzień, który na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń ojczyzny. Listopad to szczególny miesiąc w sercach Polaków. Pełen wdzięczności i wzruszenia za poległych, którzy walczyli w obronie ojczyny. To w ich intencji odprawiono w Kowalu i Grabkowie msze święte, a pod pomnikami złożono kwiaty. Uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Grabkowie przygotowali akademię przybliżającą fakty historyczne związane z utratą i ponownym odzyskaniem wolności przez Polskę.
Orkiestra Dęta OSP Grabkowo wraz z ogniskiem muzycznym ,,Vivace” zebrali gromkie brawa za wykonanie najpiękniejszych polskich pieśni patriotycznych.
Zakończeniem uroczystości w Grabkowie był słodki poczęstunek, co stworzyło doskonałą okazję do rozmów i integracji zgromadzonych gości. Wspólne świętowanie przebiegło w radosnej atmosferze, przypominając o znaczeniu narodowej jedności i pamięci historycznej.

