107 lat wolnej Polski – obchody Święta Niepodległości
11 listopada 2025 roku mieszkańcy gminy i miasta Kowal uczcili 107. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz, organizacji społecznych, szkół oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.
Obchody rozpoczęły się mszami świętymi w intencji Ojczyzny, po których złożono kwiaty pod pomnikami upamiętniającymi bohaterów walk o wolność. Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grabkowie zaprezentowali patriotyczną akademię, a Orkiestra Dęta OSP Grabkowo wraz z ogniskiem muzycznym „Vivace” wykonały znane pieśni narodowe.
Zwieńczeniem świętowania był wspólny poczęstunek, który sprzyjał rozmowom i integracji uczestników. Całość przebiegła w podniosłej i radosnej atmosferze, przypominając o znaczeniu wolności i jedności narodowej.

