Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja
W dniu 3 maja 2025 r. odbyły się uroczystości związane ze Świętem Konstytucji 3-go Maja. W obchodach uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz samorządowych i powiatowych oraz poczty sztandarowe i delegacje organizacji społecznych i szkół, a także mieszkańcy gminy i miasta Kowal. W Kowalu i w Grabkowie odbyły się msze święte w intencji Ojczyzny oraz strażaków. Uroczystości uświetniły: w Kowalu Orkiestra Dęta OSP Kowal wraz z mażoretkami, a w Grabkowie Orkiestra Dęta OSP Grabkowo oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grabkowie, którzy przygotowali poruszający program artystyczny, przypominający o takich wartościach jak wolność, ojczyzna i tożsamość narodowa.
