Gmina Kowal

Masz nowe źródło ogrzewania lub zmieniasz piec ? Złóż deklarację CEEB !

PRZYPOMINAMY!!!
Jeśli zmieniłeś lub zamontowałeś nowe źródło ogrzewania należy złożyć nową deklarację CEEB (Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków)

Urząd Gminy w Kowalu informuje, że obowiązek złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła   i źródeł spalania paliw do bazy CEEB nadal obejmuje właścicieli lub zarządców budynków, który wynika z ustawy o wspieraniu termomodernizacji, remontów oraz centralnej ewidencji emisyjności budynków i nie jest obowiązkiem jednorazowym.

Zgodnie z przepisami obowiązek odnosi się do:

nowych źródeł ciepła - 14 dni od uruchomienia
źródeł ciepła wymienionych na nowe – 14 dni od uruchomienia
wszystkich zapominalskich – natychmiastowe złożenie deklaracji
 Deklarację można złożyć:

drogą elektroniczną: przez internet, za pomocą profilu zaufanego lub e-dowodu na stronie: https://zone.gunb.gov.pl/pl

 
w formie papierowej: wypełniony formularz można przesłać lub złożyć osobiście w Urzędzie Gminy w Kowalu
Dodatkowych informacji udziela Referat inwestycji, budownictwa i gospodarki komunalnej pod numerem telefonu 54-284-25-04

Deklaracje do pobrania w wersji PDF: 

Formularz Deklaracji A (budynki mieszkalne)

Formularz Deklaracji B (budynki niemieszkalne)
 

pamietaj_o_wypelnieniu_deklacji_ceeb_page-0001 pamietaj_o_wypelnieniu_deklacji_ceeb_page-0002 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności